Koçluk Sertifika Programı

Bireysel performansı düzeltmeye, korumaya, geliştirmeye ve sınırları zorlamaya yönelik kendiliğinden başlatılan etkinliklerdir. İnsanlar her zaman bulundukları yerden daha iyi bir yerde olma arzusu içindedirler. Bunun için de bir bedel ödemeye hazırdırlar. Bu bazen sağlık, bazen yaşamdan zevk alacak zaman bulamamak, kimi zaman da gergin aile ilişkileri ya da verimlilik azalması olabilir. Hüzünlü olan, bazen başarılı sonuçlar alınsa da elde edilenler, istenen şey olmayabilir. Günümüzde insanlar hedef belirlemek, potansiyellerini keşfetmek, çabalarını etkin hale getirmek için tarafsız bir uzmana ihtiyaç duyarlar. Koçluğun katkısı, vasatı başarılıdan ayıran eşikte kendini gösterir.

Başarılı birçok işadamı, sporcu ve sanatçı bir koçla çalışmayı tercih etmektedir. Kişinin sahip olduğu yetenekleri koçla birlikte keşfederek içsel farkındalığı ortaya çıkarması ve kontrol ederek geliştirilmesi gerekir. Yoksa yetenekler kişinin başına çoğu zaman bela olur. Bugün iş liderleri de başarılarını planlarken, hızlı ve değişken iş dünyasında çabalarken, bir koça ihtiyaç duyuyorlar. Son yıllarda bir koçla çalışan öğrencilerin hem okul başarıları ciddi oranda artmakta hem de hedeflerini belirleme ve ulaşma konusunda çok daha etkili oldukları görülmektedir. Öğrenci de çevresinde öğrenci de olan değişimin farkına varmaktadır. Koçluk, bireylerin gelişimini hızlandırmak amacıyla ortaya çıkan, etkileşimli değişim ve gelişim sürecidir. Bu süreçte kişiye yol arkadaşı olarak danışmanlık desteği sağlanır. Öğrencinin performansını ya da davranışını düzeltmeye odaklanmıştır. Koçluk, kişilerin içindeki potansiyelin, anlamlı ve önemli amaçlara ulaşmak için ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktır.

KOÇ; Kişilerin daha iyi hedef belirlemesine ve sonra da o hedeflere ulaşmalarında kişilere önder olur ,yardımcı olur. Onları kendi başlarına yapabileceklerinden daha fazlasını yapmaya yönlendirir. Daha hızlı sonuç almaları için amaca odaklanmalarını sağlar. Daha fazla üretmeleri için onlara denenmiş araçlar, yol, yöntem gösterir ve destek sağlar.

KOÇLUK PROGRAMI ETKİLİ OLUR, ÇÜNKÜ KOÇLUK;

* Kişiye özgüdür.

* Yaparak ve yaşayarak öğrenmeye dayalıdır.

* Belirli hedefleri vardır.

* Geribildirim ve nesnelliğe dayanır.

* Süreçten ibarettir.

* Kısa dönemde sonuç vermesi hedeflenir.

Koçluk sistemimiz ile biz, öğrencilerimizi yalnızca akademik yönden değil, sosyal yönden de destekleyerek, başarılı ve aynı zamanda mutlu birer birey olarak yaşama hazırlamayı hedefliyoruz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24

Antalya'daki koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri.koçluk merkezi -

Yorumlar