Koçluk Merkezi Alsancak İzmir

Koçluk bireyler tarafından istenen performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Amaca yönelik bilgilendirme, destekleme, gözlemleme, geribildirim, izleme ve geliştirme sürecini kapsar. Koçluk ilişkisinin amacı danışanın kendi belirlediği hedefe, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir.

Koçluk programının hedefi, profesyonellere, sahip oldukları becerilerin ve uzmanlıkların farkında olup bunları göz önüne alarak, onları geliştirecek ve koçluk becerilerini çabucak ve kolayca öğrenmelerine yardımcı olup koçluk alanına başarılı bir şekilde geçmelerini sağlayacak kapsamlı bir koçluk eğitimi vermektir. Koçluğun amacı profesyonellere kendi mevcut yetenek ve uzmanlıklarını değerlendirerek bunların üzerine kurulu kapsamlı bir koçluk eğitim programı sunmak ve böylece koçluk becerilerini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmelerine ve koçluk alanına başarılı bir şekilde geçmelerine yardımcı olmaktır.

Koçların Sorumlulukları Nelerdir?

• Danışanın var olan potansiyelini ve yeteneklerini keşfetmesini sağlar.

• Danışanın kendi iç gücüne inanmasını ve kendi değerlerine sahip çıkmasını sağlar.

• Danışanın hedef belirlemesini ve bu hedeflere gidecek yolları görebilmesini sağlar.

• Danışanın kendi kendisini engellediği kör ve zayıf noktalarının farkına varmasını sağlar.

 • Danışanın kendi güçlü yanlarını görebilmesini sağlar.

• Danışanın kendi kişilik özelliklerini fark edebilmesini sağlar.

• Danışanın kendi çözüm ve stratejilerini tespit etmesini sağlar.

 • Danışanın tüm yaşam sorumluluğunun sadece kendi elinde olduğunu fark etmesini sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri - izmir koçluk eğitimleri - izmir koçluk -

Yorumlar