Koçluk Eğitimi Karşıyaka

Koçluk, kendini koç olarak tanımlayanlar tarafından bile birbirinden oldukça farklı terimlerle
tarif edilmektedir. Birçok profesyonel aslında rehberlik, öğreticilik, eğitimcilik, danışmanlık, akıl hocalığı ya da yöneticilik yapıyorken, koçluk  yaptığını söylemektedir. Koçluk diğer uzmanlık alanlarında kullanılan yöntemlere başvurduğu için, "saf" koçluğu tecrübe etmemiş bir kişinin bu yakın uzmanlık alanlarıyla aradaki ince çizgiyi ayırt etmesi çok zordur. Can alıcı ayrım, koçun danışana yaklaşımındadır.

Koçun yaklaşımı, danışan odaklı, danışan tarafından yönlendirilen, danışandan güç alan bir yaklaşımdır. Koç, danışanın kendi hedefleri, davranışları, yetenekleri, öğrenimi ve gelişimi için mütemadiyen artan bir sorumluluk almasını sağlar. Bu da, kendi hedeflerini koyması, kendi iç ve dış kaynak yaratımını sağlaması, cesur adımlar atması, deneyim edinmesi ve gelişimini değerlendirmesi için danışanın kendisini sorumlu tutmakla başarılır.

Koçlar, her bir danışanın ihtiyacını dinlemek, gözlemlemek ve konuya yaklaşımını bireye göre uyarlamak için eğitim alırlar. Danışanın çözüm ve stratejilerini ortaya çıkarmayı amaçlar; onun hali hazırda yaratıcı ve becerikli olduğuna inanır. Koçun görevi, danışanın zaten sahip olduğu beceri, yetenek ve yaratıcılığını geliştirmesine destek olmaktır.

Koçluk hangi yanıtları bulmana yardım eder?

Ben neler yapabilirim? 

Ben neleri yapmaktan hoşlanırım?

Ben ne istiyorum?

Ben kimim?

Ben ne yapmak istiyorum?

Ben nerede olmak istiyorum?

Ne yapmak istiyorum?-

Nereden başlamalıyım? 

Güçlü ve zayıf yanlarım neler?

Kendimi ne kadar tanıyorum?

Bir hedefim var mı?

Kendimi nasıl geliştirebilirim?

Kendimi nasıl ifade edebilirim?

Kendime güvenim ve inancım ne kadar?

Hangi mesleği seçmek istiyorum?

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Sertifikalı Koçluk Eğitimleri

Koçluk Becerileri

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir koçluk - izmir koçluk kursları - karışıyaka koçluk -

Yorumlar