Koç Kimdir?

Koçluğun temelinde uyum, konuşulacak konunun belirlenmesi, güçlü soru sorma, gizlilik, güven oluşturma ve odaklanarak dinlemek vardır. Tüm kaynaklar danışanın içindedir, danışanın bildiğini bilmediğine keyifle bulma çalışmalarıdır. Bu doğrultuda kişinin ihtiyaç duyduğu kaynakların ortaya çıkarılması koçluk çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Koçluk, Koç ve Danışanın birlikte yürüdüğü bir yolculuk programıdır.

Koçluk takdir eden bir yaklaşımı benimser. Bu yaklaşım doğru olan nedir, yolunda giden nedir, istenen nedir ve istenene ulaşmak için gereken nedir sorularına dayanır. Koç bu yaklaşımı kullanarak, bireyin ya da takımın kişisel iletişimdeki etkinliğini geliştirmek için yapıcı iletişim becerileri ve yöntemleri oluşturur.

Koçluk ilişkisinde, dürüstlük ve açık olma, Koçluk ilişkisinin değeri ve bütünlüğü için çok önemlidir.  Bunun yanısıra karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma gerekmektedir.

Derin Dinleme; Dinlerken danışanın dil kalıplarını, inanç sistemlerini, duygu durumunu, yaşamı nasıl algıladığını, enerji kullanım şeklini, kendi kendine koyduğu engelleri, sınırlarını, değerlerini anlamaya ve yakalamaya çalışmaktır.
Objektif Gözlemleme; Kendi ön yargılarından arınarak tıpkı bir kamera gibi daha fazlasını çekmektir.

Sondaj Soru Sorma; Kişide farkındalık yaratacak, bakış açısını genişletecek ve onu kendi iç kaynaklarını keşfe yöneltecek sorular sormaktır.

Geribildirim Verme; Danışanı eyleme geçirmeyi hedefleyen davranışı iyileştirmeyi amaçlayan yapıcı ve farkındalık yaratıcı, değişimi tetikleyen türde ayna tutmaktır.

Gelişimi ve Yönetmek; Her koşulda danışanın hedeften sapmaması için eylemleri planları ve hedefleri kontrol altında tutmasına destek olmak.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk becerilerini geliştirme - koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri ppt - koçluk becerileri eğitimi - koçluk eğitimi -

Yorumlar