İzmir Koçluk Sertifikası

Koçluk, kendinizi tanımaya,kendi içsel farkındalığımızın ön plana çıkmasına kendimizi keşfetmemize yardımcı olur. Değişim ve dönüşümlerin dıştan içe değil içten dışa olduğunu gösterir. Mutluluğun dışarıda aranmamasını ve her şeyin kendi içimizde var olduğunu farkına varmamızda bize yardımcı olur. Bunlara nasıl sahip olacağınızı, kendi üzerinizde bir keşif yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olan profesyonel bir süreçtir. Mutlu yaşam becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarınıza ulaşmaya, kaynakları istenildiği biçimde ve süreklilikte kullanmanıza, hayatınızda yapmak isteyip de yapamadığınız çalışmalar ve davranışlar için aksiyon planı yapmanıza ve her şeyden önce sahip olduğunuz değerlerinizin olduğuna ve bunlarla mutlu olmanıza yarayan, bireylere ve kurumlara destek sağlayan özel bir kişisel gelişim süreç programıdır. Hayatın bir dengeden ibaret olduğunu ve ancak buna sahip olursanız bedensel, ruhsal ve zihinsel zenginlik ve bolluğa ulaşmanıza imkan olduğunu görmenizi sağlayan çalışmalardır.

Koçluk bir farkındalık kazanma çalışmasıdır. Bu süreç kişilerin hem iş hayatları, hem özel hayatları hem de sosyal hayatlarında etkili olmaktadır. İnsan bir bütündür ve her alandaki denge veya dengesizlik yaşantımızın tümüne yansımaktadır. Koçluğun temelinde uyum, konuşulacak konunun belirlenmesi, güçlü soru sorma, gizlilik, güven oluşturma ve odaklanarak dinlemek vardır. Tüm kaynaklar danışanın içindedir, danışanın bildiğini bilmediğine keyifle bulma çalışmalarıdır. Bu doğrultuda kişinin ihtiyaç duyduğu kaynakların ortaya çıkarılması koçluk çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Koçluk, koç ve danışanın birlikte yürüdüğü bir yolculuk programıdır. Koçluk, 5 temel prensip üzerine kurulmuştur. Bu prensipler neticesinde insanların içlerindeki potansiyellerin ortaya çıkarılarak daha mutlu, daha başarılı, daha huzurlu ve tatmin durumu yüksek bir hayat yaşamalarını hedeflemektedir.

1-Tamlık prensibi- Her insan tamdır. Hiçbir şey yanlış değildir.

2-Her insan gereksinim duyduğu kaynaklara sahiptir.

3-Her davranışın altında pozitif bir iyi niyet vardır.

4-Her insan o anda var olan en iyi seçimi yapar.

5-Değişim sadece mümkün değil, aynı zamanda kaçınılmazdır. Koçluk çalışmasını yapan koçun, çalışma yaptığı alanı, sektörü bilmesi veya o konuyla ilgili bir tecrübesi olması gerekmemektedir. Önemli olan, koçun danışanını doğru, nitelikli, etik kurallar dahilinde ve yetkinlikle istediği yere varmasında yardımcı olmasıdır. Koçluk seanslarında tavsiye, öneri, bilgi paylaşımı olmadığı için bir koçun her türlü alanda ve her sektörde çalışması mümkündür.

 ***İçimizde uyuyan ve gün açığına çıkmayı sabırla bekleyen öyle yeteneklerimiz var ki… Çözüm Odaklı Koçluk Farkındalığı, liderliği, mevcut kaynakları ortaya çıkarır. Güçlü sorular neticesinde kişinin kaynaklarına, içine dönmesini sağlar. İçten ve dıştan bakmayı, kendine güven duymasını ve ihtiyaç duyduğu tüm kaynakların dışarıda değil kendi içinde olduğunu görmesini ve istediği hayata kararlılıkla ulaşmasına yardımcı olur. Geleceği görmesine ve ona ulaşmasına yardımcı olan bir sistemdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24

Antalya'daki koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri.koçluk merkezi -

Yorumlar