İzmir Koçluk Eğitimi

Koçluk Nedir? Koç, kişi veya kurumların hedef ve amaçlarına ulaşmaları sürecinde onlara eşlik eden“yol arkadaşıdır”. İşinizden veya hayatınızdan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenizi sağlar. Size hedefler koyarak bu hedeflere nasıl ulaşacağınızla ilgili yardım eder. Koçluk akıl vermez, yargılamaz, yön göstermez, sebeplere ve geçmişe odaklanmaz, sorunlara takılmaz, olumsuz bakış açısıyla bakmaz, sizi sınırlamaz, sizi cezalandırmaz, geçmişinizi deşmez. Koçluk çalışmaları, bireyin kendi gücünün farkına varmasını ve içindeki yanıtları bulmasını içerir. Kime koç denir? Bireylerin özel ve profesyonel yaşamlarında kendilerini keşfetmelerine, sorunlarını çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir koç. Sizi direkt yönlendirmek yerine, size sorular sorarak cevapları sizin bulmanıza ve yaşamınızda istediğiniz sonuçları elde etmenize yardım eden kişidir.

Kariyer koçluğu nedir? Çoğu insan, profesyonel iş yaşamının gerekliliği olarak kabul ettiği bir takım şeylerden, iş hayatındaki ilerlemelerinden ya da iş yaşamının gidişatından memnun değil. Maalesef bunu değiştirmek veya düzeltmek için gereken verilere sahip olduklarının da farkında bile değil. Kendilerini çalıştıkları ortam içerisinde sıkışmış bireyler olarak hissediyorlar fakat ilerlemek için gereken gücü nereden bulacaklarını veya nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. İşte bu durum içerisindeki bireylerin, kendi yetkinlikleri ve hedeflerine ulaşmak için yol haritasının oluşturulmasında kariyer koçluğu yararlı olur.

Kariyerimizi planlama esnasında koçluk hizmetine neden gereksinim duyabiliriz? Genellikle kariyer, hemen hemen bütün bir yaşamı kaplayan kocaman bir yolculuk ve hatta insanın geleceği şekline dönüşüyor. Bu yolculuk bir yanda karakteriniz, bir yanda insan ilişkilerindeki becerilerinize bağlıyken, çalıştığınız yer, genel çalışma ortamı, ulusal veya uluslararası ekonomi gibi kişisel kontrolünüzde olmayan faktörlere de bağlı oluyor. Bu aşamada koçluk, iş yaşamınızda kendi dümeninizi kendinizin tutabiliyor olmanız için gerekli olan yöntem ve becerileri içerir. Çünkü, dümeni başka birisinin tuttuğu bir gemi içerisinde, siz yalnızca“yolcu” olabilirsiniz. Ve sizi nereye kadar götürmek isterse o noktaya kadar götürecektir. İşte koçluk da size arzu ettiğiniz boyuttaki teknenizin dümenini tutabilme yollarını keşfetmenizi sağlayıp, kaptan koltuğuna oturmanızı sağlıyor.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri - izmir koçluk eğitimleri - izmir koçluk -

Yorumlar